İZMİR KİRAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilim Fuarı

            Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak yapılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına ilçemiz Hüseyin Sarı Ortaokulu başvurmuştur.
TÜBİTAK Bilim Fuarı

             “TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.  Bu amaç doğrultusunda Hüseyin Sarı Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Müberra Pınar ÖZER ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Barış TUFANTEPE tarafından organizasyonu yapılan Hüseyin Sarı Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı bugün yapılmıştır. İlçemiz Kaymakamı Sayın Metin DEMİREL ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Osman YAZICI bilim fuarına katılarak öğrencilerin projelerini incelemişlerdir. Fuar 27.05.2015 saat:11:00’a kadar açık olacaktır.

 

  

  

  

  

  

  

  

Cumhuriyet Mah. Cami Sokak No2 Kiraz / İZMİR - 232 572 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.