İZMİR KİRAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Bahçesine Ağaç Dikimi

Dikilen fidanların çeşidi ise elmadan kayısıya, şeftaliden zeytine, erikten kiraza, nardan portakala toplam 60 çeşit meyvedir.
Okul Bahçesine Ağaç Dikimi

     Türk Telekom Yatılı Bölge Orta Okulu’nun çevresinde bulunan 20.000 bin metre kare atıl durumdaki okul bahçesinin bir kısmı İlçe Kaymakamımız Metin DEMİREL’in önderliğinde örnek bahçe yapılarak 210 adet ağaç dikilmiştir. Geride kalan boş alan Türk Telekom YBO okul müdürü Gürcan AKBAŞ ’ın önderliğinde; okul-aile birliğinin, esnafın, velilerin ve İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenerek 870 adet fidan dikilmiş ve bahçenin etrafı tel örgü ile çevrilerek bahçe güvenli bir hale getirilmiştir.Okul bahçesine dikilen toplam 1080 adet fidanın sulamasında kullanılmak üzere İlçe Kaymakamımız Metin DEMİREL’ in, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, okul müdürünün ve esnafın katkıları ile 130 metre sondaj yapılmıştır. Çıkarılan su ile fidanların dibine damlama sistemi döşenmiştir. Dikilen fidanların çeşidi ise elmadan kayısıya, şeftaliden zeytine, erikten kiraza, nardan portakala toplam 60 çeşit meyvedir.

  Okul bahçesine diklen bu meyvelerin bakımı okul müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Yine İlçe Kaymakamımız Metin DEMİREL’ in desteği ile bahçedeki ağaçların bakımlarında kullanılmak üzere çapa, ilaçlama ve ot biçme makineleri alınmıştır. Şu anda bahçedeki ağaçların tüm bakımları yapılmış ve bahçe harika bir görünüm kazandırılmıştır.

  Diklen bu meyveler gelecekte öğrenciler için sağlık deposu,  okul için de bir  gelir, ilçemiz için de gurur kaynağı olacaktır.

 

   Emeği geçenlere teşekkürler… 

  

  

Cumhuriyet Mah. Cami Sokak No2 Kiraz / İZMİR - 232 572 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.