İZMİR KİRAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma programı Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma

        18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma programı saat 09:30´da Şehit Birol Uysal Parkında Çelenk Koyma töreni ile başladı. Akabinde Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonundaki programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Öğrenciler şiirler okudu ve oratoryo gösterisi sergilediler. Öğrencilerin hazırladığı Çanakkale Cephesi ile ilgili canlandırma beğeni ile izlendi.

 

        Çanakkale Zaferinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında öğretmenlerimizden Veysi ÜRÜNDÜ ve Selim KAFALI’nın fikriyle “Destanlaşan Zafer Çanakkale’yi Okuyoruz” kitap okuma yarışması ile ortaokul öğrencilerimizde tarih ve millet bilincini uyandırmak amaçlanmıştır. Bu doğrultuda Kaymakamlık ve Belediyenin hediye ettiği 1900 adet kitap ilçemizdeki bütün ortaokul öğrencilerine ulaştırılmıştır. Daha sonra 5.ve 6. Sınıflar kendi aralarında, 7. Ve 8. sınıflar kendi aralarında olmak üzere 1235 öğrenci 2 kategoride sınava alınmıştır. Sınav sonucunda her bir kategoriden 15 öğrenci olmak üzere toplam 30 öğrenciye çeşitli hediyeler verilmiştir. Ayrıca düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

   

  

  

  

  

Cumhuriyet Mah. Cami Sokak No2 Kiraz / İZMİR - 232 572 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.