İZMİR KİRAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz: “Karanlıktan Aydınlığa Bir Demokrasi Zaferi”

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü EBA İçerik Geliştirme Ekibi tarafından 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara ilişkin olarak bir e-dergi hazırlandı. “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Dergisi”
15 Temmuz: “Karanlıktan Aydınlığa Bir Demokrasi Zaferi”

Fatih Projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü EBA İçerik Geliştirme Ekibi, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak bir e-dergi hazırladı. 15 Temmuz sürecinde yaşanan olayları tüm ayrıntılarıyla gözler önüne sermek, bu onurlu demokrasi mücadelesinde yaşananları tarihe not düşmek, darbeye karşı canları pahasına bir bayrak gibi dikilerek kahramanlık mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin hatırasını taçlandırmak amacıyla üretilen dijital içerik, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz web sayfasında yayımlandı.

            “15 Temmuz: Karanlıktan Aydınlığa Bir Demokrasi Zaferi” temasını işleyen “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Dergisi” adlı e-dergi, 15-16 Temmuz 2016 tarihlerinde yaşananları ve sonrasındaki gelişmeleri; videolar, fotoğraflar, iç ve dış basından haberlerle tüm ayrıntılarıyla kronolojik olarak anlatmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, “Milletimize bir armağan olarak hazırlanan bu eserde, FETÖ/PDY Terör Örgütü’nün kalkıştığı darbe girişimi sırasında yaşananları, yüce milletimizin şanlı direnişini, darbeye karşı onurlu duruşu sırasında vatan toprağına düşen aziz şehitlerimizin hatırasını bulacaksınız.” dedi.

Söz konusu dijital içeriğe, html-5 ve .exe olarak iki farklı formatta erişilebilmektedir. E-dergiye, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne ait aşağıdaki linkleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun…

 

E-Dergi için tıklayınız..>>

Cumhuriyet Mah. Cami Sokak No2 Kiraz / İZMİR - 232 572 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.