İZMİR KİRAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİRAZ YÜZÜNÜ GÜNEŞ’E DÖNÜYOR

Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesinin çatısına 25 KW gücünde Güneş Enerji Santrali kurulumu yapılmıştır,
KİRAZ YÜZÜNÜ GÜNEŞ’E DÖNÜYOR

KİRAZ YÜZÜNÜ GÜNEŞ’E DÖNÜYOR

 

         Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin İzmir Kalkınma Ajansının Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı hibe çağrısı için Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat TAŞBAŞI ile İngilizce Öğretmeni Melih KARAHAN’ın hazırlamış oldukları Kiraz Yüzünü Güneş’e Dönüyor isimli proje İzmir Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmiş ve 778.880 TL bütçe sağlanmıştır. Proje kapsamında okula 4 adet Elektrik/Elektronik Laboratuvarı ve 1 adet Bilgisayar Laboratuarı kurulmuştur. Sağlanan ekipmanlar ile 40 kişiye Yenilenebilir Enerji Eğitimleri düzenlenmiştir. Eğitimler ile çağın sektörü olan Yenilenebilir Enerji Alanında ara eleman açığını değerlendirerek Kiraz halkını istihdam etmek hedeflenmektedir. Gelecek yıllarda Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak Yenilenebilir Enerji Alanının açılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Ayrıca okulumuz çatısına 25 KW gücünde Güneş Enerji Santrali kurulumu yapılmıştır, Böylece kurum elektriğini güneş enerjisinden elde edecektir.

  

  

  

  

  

  

Cumhuriyet Mah. Cami Sokak No2 Kiraz / İZMİR - 232 572 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.